Įsijunk į inovatyvių menininkų-tyrėjų gretas!

Įsijunk į inovatyvių menininkų-tyrėjų gretas!

Nordic Summer University (liet. Šiaurietiškas vasaros universitetas) šių metų liepos mėnesį atveria savo istoriją platesnei auditorijai nei bet kada anksčiau. Bendradarbiaudami su Šiaurės Taryba finansavome 10 meno/tiriamųjų projektų siekdami pažvelgti į pastaruosius 70 metų iš įvairių pusių ir skirtingų perspektyvų, ankstesnę patirtį susiejant su iššūkių kupinu pasauliu, kuriame šiuo metu gyvename. Prisijunk prie mūsų šioje daugiadisciplininėje kelionėje tyrinėjant „šiaurietiškumą“ kartu su NSU: Tavo naujais nomadiškais namais!

Liepos 26 – rugpjūčio 2 dienomis paskelbsime filmus, žaidimus, skaitmenines publikacijas ir renginius, sukurtus įgyvendinant 10 projektų bei suteiksime galimybę susipažinti su naujausiais pokyčiais meno-tyrimų srityje. Tai tarsi „degustacinis“ meniu, leisiantis Tau išbandyti įvairiausius „skonius“.

Kas yra NSU?

 

screenshot-2019-10-15-at-17.12.45

Lived Anthologies (liet. Gyvenimo antologijos), Eduardo Abrantes

 

Lived Anthologies renka NSU „garsinius pasaulius“ – pagrindinių pranešėjų „balsus“, teorinius tekstus ir meninius kūrinius iš mūsų bendro archyvo. Projekte tiriama, kaip klausome kažkieno balso, kaip jis mus paveikia sujaudindamas arba nuramindamas, kaip virpesys arba kaip banga, intensyvėjanti arba atslūgstanti. Garsų koliažas siejasi su jutimu ir jausmingumu, pusiausvyra, kurią turi išlaikyti balsai, siekdami savo tikslo pasitelkiant nepakartojamą fonetiką.

Liepos 26 d., Lived Anthologies garsų peizažas pasigirs per daugybę „klausymo stočių“, išsibasčiusių Šiaurės ir Baltijos regione. Kiekvienas iš mūsų galės „aktyvuoti“ transliacijas (angl. podcasts) ir jas išklausyti numatytose vietose atsisiųsdami nemokamą aplikaciją. Pasirinktos vietos atspindi NSU istorijai reikšmingas vietas: vietas, kuriose įsikūrę mūsų akademiniai ir meniniai partneriai, ankstesnių susitikimų vietas ir vietas iš mūsų istorijos.

Daugiau informacijos prieinama čia: https://tracingthespirit.com/category/lived-anthologies/

Lived Anthologies parengė tyrėjas ir garso menininkas Eduardo Abrantes https://eduardoabrantes.com

 

 

EXRJlXPXsAAnZYC

 

How the news travels (liet. “Kaip keliauja naujienos“), David Armes

 

How the news travels – tai keturių vizualiųjų menų atstovų ir spaustuvininkų iš UK, JAV ir Danijos – Davido Armeso, Jenso Jørgeno Hanseno, Megano Adie ir Luise’o Valetinerio – bendras projektas, kurį jungia „literatūrinė laiko kapsulė“ iš NSU archyvo. Iškiliaspaudes (tipografijos) spausdinimo mašinų pagalba, bendraautoriai siekia perteikti praeities istorijas ir diskusijas panaudodami pramoninį procesą unikalių spausdinių kūrimui ir įrišimui, kur kiekvienas puslapis yra rankų darbo.

How the news travels siekia perinterpretuoti NSU vietą Šiaurės šalių istorijoje ir viešajame gyvenime, įaudžiant įprastus pasakojimus, vaizdus, ​​simbolius ir pažodinius tekstus. Ši knyga buvo sukurta menininkų siekiant perteikti sudėtingą NSU medžiagą. Kai COVID-19 privertė nutraukti įprastas veiklas visame pasaulyje, esminiai elementai, paskatinę NSU klestėti per 70 metų – tarpdisciplininis bendradarbiavimas, peržengiantis valstybių sienas, dalijimasis laiku intymioje aplinkoje – patyrė didelį spaudimą.

Liepos 31 d. projekto kūrėjas David Armes paviešins skaitmeninę menininkų knygos versiją ir pakvies kartu „į kelionę“ per Danijos laikraščių puslapius, išspausdintus jo studijos „Eickhoff“ spaustuvėje (pastatytoje Kopenhagoje 1956 m.) siekiant pabaigti rengiamą tomą.

How the news travels kūrėjas – spaustuvių menininkas David Armes: http://www.redplatepress.com ir „Instagram“, „Twitter“ ir „Facebook“ @redplatepress.

 

 

Screenshot 2020-07-12 at 13.00.58

 

Tracing the Conversation (liet. “Pokalbio pėdsakais”), Nicole des Bouvrie

Tracing the Conversation naudoja Foucault pasiūlytą metodą – archeologiją, siekiant atskleisti dialogus, nuoširdžius mainus ir kūrybinius ginčus, kurių persipynimas sudaro NSU institucinę istoriją. Projekte pasinerta į NSU archyvą siekiant atskleisti, kas buvo svarbu plėtojant NSU studijų grupes” (angl. “study circles”) skirtingais NSU gyvenimo etapais – pradedant šeštuoju dešimtmečiu ir baigiant reikšmingu nuomonių išsiskyrimu dėl marksizmo aštuntajame dešimtmetyje.

Liepos 27 d. projekto kūrėja Nicole des Bouvrie pristatys laiko juostą, atskleidžiančia pirminius projekto rezultatus. Kadangi NSU patiria didelius organizacinius pokyčius (nuo 2021 m. netenkame Šiaurės tarybos finansavimo), Nicole įžvalgos į praeities diskusijų temas, kuriomis gyveno kelios NSU Valdybos, studijų grupių koordinatorių ir NSU narių kartos, tampa dar labiau aktualios.

 

 

Screenshot 2020-05-04 at 16.53.25

 

lightweight luggage for transitioning (liet. “lengvas lagaminas pereinamajam laikotarpiui”), Stephanie Hanna

lightweight luggage for transitioning – filmų serija, atverianti „pagrindinio pranešimo“ sąvoką NSU archyve. Pasitelkiant multimedines meno praktikas vaizdo įrašų biblioteka kūrimui, įrašyti balsai persidengia su kasdieniais veiksmais. Menininkė Stephanie Hanna 2019 ir 2020 metais rodė filmus, kuriuose vaizduojami NSU vasaros susitikimų dalyviai ir pranešėjai(-os); filmuose ieškoma krypties, vilties ir momento emancipaciniam „perėjimui“.

Visą NSU vasaros sesijos savaitę Stephanie Hanna filmus bus galima pamatyti „TracingTheSpirit.com“ svetainėje ir menininkės Instagram paskyroje: @ zu.thum_und.lassen.

 

 

screenshot-2020-02-09-at-18.29.38

 

Into The Forest (liet. “Į mišką”), Luka Zabret

 

Into the Forest – virtualios realybės (VR) įkvėpta internetinių žaidimų erdvė, tirianti posthumanizmą ir organizacijas. Projekto metu taip pat buvo sukurta skulptūrų serija, apimanti „EŦNICITY INC“ (arba įtrauktas etniškumas), tyrinėjančią etninę priklausomybę ir samių kultūrą.

Into The Forest buvo pavesta sukurti virtualią patirtį NSU vasaros sesijai Osle, tad iš pradžių ši iniciatyva apėmė VFX, garso dizaino ir skulptūros specialistų komandą. Sukurta interaktyvi patirtis leido NSU nariams sąveikauti su objektais, nupieštais remiantis simboliniu Šiaurės ir keltų kultūrų kanonu ir sukomponuotais žaismingai bei estetiškai pasitelkiant VR instaliaciją.

Liepos 30 d. dizaineris Luka Zabret atvers interaktyvią internetinę projekto VR versiją, perkeliančią kiekvieną iš mūsų į perkreiptą NSU ateities viziją post-humanistiniame pasaulyje.

 

 

Screenshot 2020-06-08 at 21.02.11

 

Lake Vättern and its subjectivity (liet. “Vätterno ežeras ir jo subjektyvumas”), Arci Pasanen ir Phil Jamieson

Lake Vättern – dokumentikos kūrimo eksperimentas nepaprastais laikais. Filmo kūrimas prasidėjo kaip aplink Vätterno ežerą (Švedija) įsikūrusios vietinės bendruomenės nuomonės dėl grėsmės ežerui, įskaitant planus įkurti atvirą miną ir švedų karinį šaudymą vandenyje, tyrinėjimas. Filmo kūrėjai atliko interviu su Švedijos gamtos teisių koordinatore (Pella Thiel), teisininke ir Švedijos Žemės teisių teisininkų grupės atstove (Mariam Carlsson Kanyama), gamtosaugos nevyriausybinės organizacijos įkūrėju (Henrik Hallgren), švedų „žaliųjų“ grupės parlamento nare (Rebecka le Moine) ir dramaturge bei rašytoja (Stina Oscarson).

NSU stiliumi, norint prisitaikyti prie „COVID-19“, rengiant filmą prireikė kelių netikėtų kelionių – neapdorotą filmuotą medžiagą teko siųsti į Kopenhagą saugojimui pas Anniversary (liet. „Sukakties“) projekto vadovą, kol filmas pagaliau surado naujus namus pas menininkę ir filmo kūrėją Benedikte Esperi.

Liepos 27 d. visas dokumentinis filmas bus paskelbtas per NSU. Benedikte atlikta ankstesnių filmų kūrėjų medžiagos interpretacija yra žavus transnacionalinio bendradarbiavimo ir „Nomadinio metodo“ pavyzdys, dėl kurio NSU ir žinomas. Filmą bus galima įsigyti per „TracingTheSpirit.com“ internetinę svetainę.